Punonte në ndërtim në Greqi dhe rrahu biznesmenin grek/ Zbardhet dënimi 3 vjeçar i kryebashkiakut

0

Zbardhet vendimi i dënimit të kryebashkiakut të Mallakastrës në Greqi. Qerim Ismailaj, në vitin 1999 punonte në ndëtim në shtetitn fqinj, në një ishull. Më konkretisht ai punonte e jetonte në ishullin grek Hiot. Pronari që e kish punësuar në atë kohë nuk e kish paguar atë për një punë të bërë, e cila ishte një shumë e konsiderueshme parash. Biznesmeni grek dhe kryebashkiaku i Malakastrës janë takuar dhe janë përpalasur fizikisht mes tyre. Në momentin e sherrit greku është rrëzuar e ka përplasur kokën në kalldrëm duke marrë plagë. Pas kësah ai bëri klallëzim në polici, dhe menhëheë policia greke arrestoi Isamilajn, duke e dënuar atë me tre vite burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here