Qëllohet për vdekje efektivi i policisë, autori një person i dehur

0

SHBA-të janë trónditur nga një tjetër ngjarje e réndë pasi një oficer pólicie u qéllua për vdékje në parkingun e një dyqani.

Mediat vendase shkruajne se emri i viktímës është, Anthony Dia dhe ishte Oficeri i Toledos ndërsa u qéllua në gjoks dhe për pasojë nuk ka mundur ti mbijetojë plágëve të marra.

Autoritetet e deklaruan të vdékur në spítal, ndërsa sipas dëshmitarëve oficeri i pólicisë është qélluar nga një person në gjendje të déhur, shkruajnë mediat e huaja.

“Unë kurrë nuk do ta harroj momentin e largimit të oficerit Dia nga spítali me barelë, trupi i të cilit ishte mbështjellë me një flamur amerikan, i rrethuar nga rreth 30 oficerë të pólicisë së Toledos”, tha kryetari i bashkisë Wade Kapszukiewicz.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu