Reperi i njohur akuzohet për përdhunim nga basketbollistja

0

Ish-basketbollistja e Universitetit të Las Vegas, Dylan Gonzalez, ka akuzuar këngëtarin Trey Songz për përdhunim.

“Me atë që duket si lajme të përsëritura pafundësisht për sulmet e supozuara seksuale të kryera nga Trey Songz, unë jam iedetyruar të rijetoj vazhdimisht në mendjen time dhe të vuaj përsëri tmerrin e shtypur prej kohësh dhe PTSD të padurueshme të përdhunimit tim nga duart e tij në një pus. hotel i njohur në Las Vegas”, filloi një deklaratë e postuar në llogarinë e Gonzalez në Twitter të martën.

“Dua të dërgoj dashurinë, forcën dhe shpresën time për të gjithë ata që janë viktima të sulmit seksual dhe natyrës së tij fatale. Ju nuk jeni vetëm,” vazhdoi atleti yll.

Gonzalez shtoi: “Unë qëndroj me ju dhe inkurajoj të gjithë ata që kanë pësuar abuzime të flasin dhe të dalin përpara. Shtypja e zërave tanë vetëm i jep guxim shtypësve tanë dhe ju nuk mund të shëroni atë që nuk zbuloni.”

“Në këtë kohë, kërkoj me përulësi privatësinë, konsideratën dhe dhembshurinë time, ndërkohë që angazhohem plotësisht për të ndjekur rrugën më të mirë të veprimit dhe të gjitha opsionet e mia ligjore”, përfundoi deklarata e Gonzalez.

Një përfaqësues i Songz nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës së “PEOPLE” për koment.

Ekipi ligjor i Gonzalez, George Vrabeck dhe Ariel Mitchell, i thanë “PEOPLE” se ata do të ndërmarrin veprime kundër Songz në javët e ardhshme dhe janë në proces të paraqitjes zyrtare të procesit gjyqësor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu