Rritja e infektimeve me Covid, Ministria Shëndetësisë apel qytetarëve: Mbani maska!

0

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon qytetarët të vendosin maskat mbrojtëse.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Ministria e Shëndetësisë nënvizon se vijon të mbetet në fuqi urdhri për përdorimin e maskave në ambiente të mbyllura, në transpotin publik, qendra tregtare, supermarkete, dyqane etj, e në të gjithë ato vende ku nuk sigurohet distancimi fizik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu