Sërish numër i lartë infektimesh dhe viktimash nga COVID-19 në Greqi, ja bilanci i 24 orëve të fundit

0

Numri i rasteve dhe viktimave nga COVID-19 në Greqi vijon të jetë i lartë.\

Mediat helenë bëjnë të ditura se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 43.386 persona të infektuar, e nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 62 qytetarë.

Këto shifra, sipas autoriteteve, janë ndikuar nga prania e variantit Omicron në Greqi. Po ashtu, në intubim ndodhen 628 qytetarë.

Kujtojmë se dje, e martë, janë regjistruar 50,126 raste të reja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu