Shmanget tragjedia ne Shqipëri, familja bllokohet në ashensorin e hotelit, si shpëtuan

0

Një qytetare ka ndarë në facebook tmerrin që përjetoi bashkë me familjen mbrëmjen e djeshme në një hotel në vendin tonë.

Qytetarja shkruan se familjarët e saj dhe ajo kanë shpëtuar për mrekulli.

Dhe kjo veç nga Zoti dhe përpjekjet e tyre për të shpëtuar.

Mbrëmjen e djeshme qytetarja dhe familja e saj u bllokuan për 20 minuta në një ashensor në një hotel.

Sipas rrëfimit të saj në ashensor nuk plotësonte asnjë kusht për situata emergjence.

Ajo shkruan se askush nuk shkoi për t’i ndihmuar dhe se familja e saj shpëtoi falë xhaxhit që hapi derën me shkelma.

“Nëse  nuk do të ishte xhaxhai sot do  kishit gjetur kufomat tona në ashensor”, shkruan  qytetarja.

Ndërsa thotë se pronari hotelit i kishte kritikuar për ulërimat, pasi sipas saj ulërimat  i kishin prishur gjumin.

Postimi i plotë i qytetares

Sot e kemi jeten e dyte! U bllokuam Në anshensor per 20 minuta te zeza por ishte si 10 öre. Nuk degjonte asnje. Nuk kishte as telefon te merrje, as mjete te thyeje deren. Ulerimat Tona Nuk degjoheshin. Ishte familja ime e shtrenjte brenda . Djalit I jepja zemer, babit , mamit , xhaxhait , geges por vete isha gati te me binte te fiket : nuk kishte drite , as ajer, as sinjal te merrnim Në telefon! Ulerimat tona te medha “na shpetoni, po vdesim, nuk po marrim fryme “ Do mbeten gjate Në mendjen time dhe Do me duhet shume terapi. Kur ishim ne minuta e fundit te frymes , Nuk degjoja asnje nga jashte te thoshte “jam ketu te degjoj” kur skishte asnje sinjal tel per te marr Policine i humba shpresat dhe pyeta Xhaxhain ta shkulte deren. E qelloi me shqelma shume, cau doren e kembet, ishte shpresa jone e fundit . Sot jeten e kemi nga Kimet Xhelaj dhe Zoti qe Nuk me harroi! Faleminderit per ju qe jeni lutur per mua! Falemindeirt o zot! Jeta e njeriut Në Shqiperi eshte e barabart me 0 . Ska vlere! Sa keq. Mos hipni me Në anshensora ne SHQIPERi! Mos te ishte forca e Xhaxhi tim ne 12 te Nates ne anshensor te l erret ku asnje Nuk degjonte ne mengjes Do gjendeshin kufomat. Lutesha qe une te vdisja e para sepse Nuk e duroja dot dhimbjen e te tjereve! Por Zoti me deshi prap sot! Faleminderit Zot! Tani do iki te qaj me ze dikur larg. Me vjen turp qe kam argumentuar kaq shume me njerez duke thene Shqiperia Do behet , eshte bere e bukur ! Lum kush iken, e mjere kush mbetet ne kete vend Perl, Por pa ligje, pa kushte , me njerez te korruptuar, me plera qe bejne bizness me pallate te pa mbaruara, me njerez pa edukat, me njerez shpirt keq. I Zoti I hotelit ishte ngjitur me Në qe ulerimin, pas nje ore tha : Pse me prishe gjumin. Mireupafshim Shqiperia ime. IKa ne 2005, kohet e fundit kisha 11 vite pa ardhur . Ndoshta shikohemi pas 25 vitesh te tjera sepse Nuk ndermend te vdes as Në det Nga Skafet dhe as Në anshensor apo rruge te makinave!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu