Shpërndante drogë me biçikletë, arrestohet shqiptari në Itali

0
Carabinieri San Lorenzo a Palermo

Në orën 18:30, teksa një patrullë policie po kryente shërbimin e zakonshëm të kontrollit të territorit, ata vunë re një të ri që lëvizte me biçikletë, i cili, duke parë makinën e policisë, po përpiqej të ndryshonte drejtimin e lëvizjes, me qëllim që të shmangte ndonjë kontroll.

Pasditen e së enjtes, policia e Riminit arrestoi një shtetas shqiptar për veprën penale të ndalimit me qëllim trafikimin e drogës.

Sipas mediave vendase, në orën 18:30, teksa një patrullë policie po kryente shërbimin e zakonshëm të kontrollit të territorit, ata vunë re një të ri që lëvizte me biçikletë, i cili, duke parë makinën e policisë, po përpiqej të ndryshonte drejtimin e lëvizjes, me qëllim që të shmangte ndonjë kontroll.

Intuita hetimore e policëve i drejtoi ata të ndalonin shqiptarin dhe ta nënshtronin në një hetim, fazë në të cilën i riu shfaqej gjithmonë nervoz duke i lënë të kuptonin se fshihte diçka.

Në xhepat e tij u gjetën pako të shumta me kokainë, gati për t’u shpërndarë, si dhe kartëmonedha, rezultat i veprimtarisë së tregtimit.

Në shqyrtimin e ngjarjeve të ndodhura, shqiptari u dërgua në Komisariatin e Policisë dhe u arrestua, në pritje të gjykimit shumë të drejtpërdrejtë që do të mbahet sot në Gjykatën e Riminit. Ai gjithashtu u denoncua në gjendje të lirë si i parregullt në territorin kombëtar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu