Shpërthen bombula brenda në banesë po gatuante një 70-vjeçar (EMRI)

0

Një shpërthim bombule gazi ka ndodhur mbrëmjen e sitne në një apartanent në katin e 5 të një pallati në lagjen “30 vjetori”të qytetit të Beratit.Një nga banorët sapo ka parë flakët ka lajmëruar reoartin e zjarrfikses të cilët fatmirësisht ndodheshin shumë pranë laghes .Menjëherë kanë bërë të mundur nxjerrjen e 70 vjeçarit Behar Gavelli dhe vënien nën kontroll të zjarrit.I moshuari ka qënë duke gatuar ndërsa ka ndjerë se diçka nuk po funksiononte me bombulën e gazit.Teksa ka qënë duke marrë një vegël për ta shtrënguar kjo e fundit ka shpërthyer .Si pasojë e këtij shpërthimi janë shkrumbuar guzhina dhe një pjesë e apartamentit .I moshuari Behar Gavelli është nxjerrë nga babnesa i asfiksuar por jasht rrezikut për jetën.Në vendngarje ispektorët e hetimit po punojn për shkaqet e këtij zjarri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu