Shqipëria mposht pastër Armeninë (Video me golat)

0

Shqipëria ka shkëlqyer në Air Albania duke fituar pastër 2-0 në miqësoren ndaj Armenisë.

Kuqezinjtë dominuan gjatë gjith ndeshjes madje kishin raste të shumta shënimi por goli erdhi në minutën e 28’nga sulmuesi i Partizanit Xhulio Skuka i cili realizoi lehtësith brenda zonës, ndërsa për të ishte goli i parë me fanellën kuq e zi.

Në pjesën e dytë Kombëtarja fitoi një penallti të cilën e shëndërroi në gol Asllani, dhe për të ky ishte goli i parë me Shqipëri.

Shqipëria mbyll kështu vitin 2022, ndërsa rikthehet në mars të vitit të ardhshëm për eliminatoret e Euro 2024.

SHIKO GOLIN E 1 SHIKO GOLIN E 2

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu