Situata doli jashtë kontrollit/ Sulmohet polici në ndeshjen Kastrioti-Elbasani

0

Një incident mes tifozëve dhe forcave të rendit ka përfunduar me një të shoqëruar në polici, gjatë ndeshjes mes Kastriotit dhe Elbasanit.

Policia e Krujës njofton se shtetasi 30-vjeçar me inicialet A.B ka qëlluar me bidon plastik punonjësin e policisë.

Kur ky i fundit e ka konfrontuar, personi në fjalë ka nisur ta ofendojë me fjalë banale. Në momentin që polici ka tentuar ta shoqërojë, kanë ndërhyrë tifoza të tjerë duke e penguar.

Për këtë arsye, janë thirrur forca policore shtesë, të cilat kanë kryer shoqërimin e 30-vjeçarit.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 27.03.2024, pas përfundimit të ndeshjes Kastrioti – Elbasani, shtetasi A. B., 30 vjeç, ka gjuajtur një bidon plastik në drejtim të një punonjësi Policie, që ndodhej me shërbim jashtë perimetrit të stadiumit.

Punonjësi i Policisë i ka bërë thirrje për të ndaluar veprimet e tij, por shtetasi A. B., ka reaguar me fjalë fyese, dhe pasi punonjësi i Policisë ka ndërhyrë për ta shoqëruar, ka hasur në rezistencën e tifozëve të tjerë.

Pas këtyre momenteve, kanë ndërhyrë shërbimet e tjera të Policisë të cilat kanë shoqëruar në komisariat shtetasin A. B., për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu