Squid Game merr dritën jeshile nga Netflix, seriali bëhet gati për sezonin e dytë

0

Netflix njoftoi të dielën se shfaqja jashtëzakonisht e popullarizuar në Korenë e Jugut ka marrë dritën jeshile për një sezon të dytë.
Squid Game rikthehet zyrtarisht. Netflix njoftoi të dielën se shfaqja jashtëzakonisht e popullarizuar në Korenë e Jugut ka marrë dritën jeshile për një sezon të dytë.

“Dhe tani, Gi-hun kthehet. The Front Man kthehet. Sezoni 2 po vjen,” tha regjisori, shkrimtari dhe producenti ekzekutiv Hwang Dong-hyuk në një letër drejtuar fansave.

“Lojë me kallamar” është një dramë imagjinare nga Koreja e Jugut, në të cilën garuesit që kanë shumë nevojë për para luajnë lojëra vdekjeprurëse për fëmijë për të fituar çmime në para. Seong Gi-hun, protagonisti kryesor i “Squid Game”, është një lojtar i divorcuar, i cili ka hyrë në garë për paratë e shumta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu