Superkupa e Italisë/ Një Inter i çmendur, rreh Milan 3 me 0

0

Ndeshje pa histori në Riad: Milan-Inter 0-3. Festa e zikaltërve u zbukurua nga golat e Dimarco, Dzeko dhe Lautaro Martinez, triumfi i 7-të i Interit në këtë event.

ARABIA SAUDITE – Interi fiton edicionin e 35-të të Superkupës së Italisë, i dyti radhazi dhe i shtati në historinë e tij. Në Riad të Arabisë Saudite, zikaltrit mposhtën Milanin 3-0 në një ndeshje pa histori, ku ata ishin personazhi kryesor në fushë.

Në minutën e 10-të Dimarco zhbllokon ndeshjen, duke marrë asistimin e Barellës në shtyllën e largët. Dzeko dyfishoi epërsinë e tij në minutën e 21-të, duke përfituar nga një mbrojtje kuqezi e përgjumur.

Skuadra e Inzaghit e kontrolloi reagimin e “Djallit” në pjesën e dytë dhe mbyll çdo historinë në minutën e 77-të, me një veprim të shkëlqyer të djathtë nga Lautaro Martinez. Në minutën e 92-të u rregjistrua traversa e Rebiç, ngushëllimi i vetëm i kuqezinjve. Për Inzaghin ky është triumfi i katërt, një rekord i ndarë me Lippin dhe Capellon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu