- Advertisement -spot_img

TAG

25 Prill

OSBE/ODIHR publikon raportin final për zgjedhjet e 25 prillit

OSBE/ODIHR ka publikuar raportin final përsa i përket zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit në vendin tonë. Sipas OSBE, zgjedhjet parlamentare ishin përgjithësisht të organizuara mirë...

Ish kreu i KQZ, Kume: Nuk u bë e mundur sepse nuk donin partitë politike, nuk ishte në interesin e tyre dhe e…

Ish kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume, ka qenë i ftuar në studion e Fax Neës, ku ka folur në lidhje me...

Ambasadori i OSBE: Shumë shpejt do të kemi raportin përfundimtar për 25 prillin

Ambasador i prezencës së OSBE në Shqipëri Vincenzo Del Monaco, nga Shkodra ka deklaruar se shumë shpejt do të jtë gati raporti përfundimtar për...

Kryeministri Rama zbulon se kush nuk e uroi për fitoren e zgjedhjeve

  Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim ditën e sotme, në Akademinë e Shkencave, për të folur në lidhje me reformimin që ka pësuar...

LAJM I FUNDIT/ Ankesat për 25 prillin, KAS merr vendimin për qarkun e Korçës

KAS ka vendosur ditën e sotme të pranojë administrimin e provave të dorezuara për qarkun e Korçës dhe ka refuzuar administrimin e provave shtesë...

KAS zbardh parregullsitë për votimet, 51 persona votuan 123 herë

  Ditën e sotme janë publikuar parregullsitë gjatë procesit të votimit dhe numërimit edhe në qarkun e Tiranës. Pas kërkesës së KAS, administrata e KQZ ka...

Celibashi: Kanë nisur hetimet për zgjedhjet e 25 Prillit

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka postuar në rrjetin e tij social Twitter, ku ka bërë me dije se kanë nisur...

”25 Prilli”/ 17 qytetarë votuan 34 herë

Kryqëzimi i të dhënave nga paisja PEI vijon që të sjellë të dhëna interesante rreth asaj që ka ndodhur me zgjedhjet e 25 Prillit. Administrata...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ PD kërkon informacione nga 100 institucione shtetërore, për aktivitetin e bërë 4 muaj më parë

Partia Demokratike, ka dorëzuar një kërkesë ndaj 100 institucioneve të administratës publike, për t’i vënë në dispozicion aktivitetin që kanë kryer 4 muaj para...

Hetimi i krimeve zgjedhore të 25 Prillit, Olsian Çela zbarkon në Fier

  Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vartësit e tij në prokurorinë e Fierit. Në përfundim të takimit...

Latest news

- Advertisement -spot_img