- Advertisement -spot_img

TAG

aeroporti

Rikthim në normalitet, Belgjika heq të gjitha kufizimet për shqiptarët

Listës së vendeve që ka hequr kufizimet për udhëtarët shqiptarë i është bashkuar edhe Belgjika. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska për të kaluar drejt Belgjikës....

“S’ka kohë për pushim”, Rama: Mbërrijnë 50 mijë doza të vaksinës Coronavac

Edhe 50 mijë doza të tjera të vaksinës Coronavac sapo kanë mbërritur në vendin tonë. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama, i...

Pacolli nënshkruan me Ramën kontratën për ndërtimin e aeroportit të Vlorës

  Behgjet Pacolli ka folur gjatë nënshkrimit të kontratës së kompanisë së tij me qeverinë Shqiptare për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Pacolli: Kjo kontratë ka...

Ulja e avionit të parë në Kukës, PD: Aeroporti s’ka certifikata sigurie!

Partia Demokartike në një deklaratë zyrtare ka reaguar për uljen e avionit të parë në aeroportin e Kukësit. PD thotë se ky është premtim i...

“Kam patur dyshime, ja mesazhi që i nisa”, Balluku kujton bisedën me Ramën në 2018 për aeroportin e Kukësit

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka kujtuar bisedën me Ramën për aeroportin e Kukësit në vitin 2018. Balluku kujton se Rama shkroi se Kukësi do...

‘ Çunat’ e Londrës do të ulen në Rinas, çfarë po ndodh me premtimin e Edi Ramës

Aeroporti i Stanstead në Londër ka konfirmuar zyrtarisht se fluturimi nesër në orën 8:00 do të jetë Londër-Tiranë dhe jo Londër-Kukës. Pas uljes në Tiranë,...

Më 18 prill hapet aeroporti i ri, Stresi paralajmëron: Do e zbresim me çdo kusht në Kukës

Më 18 prill do të inagurohet Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit, i cili do të presë “çunat e Londrës”, kështu u shpreh pak ditë më...

Meta apel KLSH-së: Filloni pa vonesë auditimin e plotë të Albcontrol

  Ilir Meta: Nisur nga situata tepër e rëndë e krijuar dhe veçanërisht rolit, që ka “Albcontrol” për administrimin dhe kontrollin e hapësirës ajrore të...

Anulohet fluturimi i parë që ishte vendosur për sot pasdite

  Aeroporti i Rinasit ishte parashikuar të riniste punën ditën e sotme pas pezullimit prej 24 orësh të gjithë aktivitetit ajror në vend për shkak...

Rama për pezullimin e fluturimeve: Bëmë luftë që vaksinat të mos i çonin në shtet tjetër

  RAMA: Jo më larg se dje u bllokua aerporti i vendit, u bllokua ardhja e vaksinave, dhe e gjithë nata ka qenë pagjumë për...

Latest news

- Advertisement -spot_img