- Advertisement -spot_img

TAG

aksidente

Shpejtësi nga 158 km/orë në 175 km/orë në Tiranë-Elbasan, policia ‘bën namin’ me gjoba dhe arrestime

Aksidentet duket se nuk po ndërgjegjësojnë dot drejtuesit e shfrenuar të automjeteve. Me anë të radarit Policia ka evidentuar shpejtësi të lartë në Tiranë-Elbasan dhe...

Me makinë luksoze duke lëvizur me 198 km/h, kapet 30-vjeçari

Policia Rrugore vijon me kontrollet për parandalimin e aksidenteve të mundshme, duke ndëshkuar me gjobë 2413 drejtues mjetesh për një serë shkeljesh. Në 24 orët...

Të dehur në timon dhe me shpejtësi skëterrë, arrestohen 14 shoferë për 24-orë

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet në akset kryesore nacionale dhe qendrat e qyteteve për të evidentuar shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor. Në 24-orët...

Makinat duke ‘fluturuar’ në rrugë, i dehuri tenton të korruptojë policinë me 20 paund

Policia e Shtetit vjon aksionin në të gjithë vendin, në të gjitha akset rrugore nacionale dhe në qendrat urbane, me qëllim parandalimin e aksidenteve...

Makinat si të çmendura me 180 km/h, policia arreston 15 shoferë

Policia e Shtetit vijon me aksionin e madh në të gjitha akset rrugore nacionale dhe në qendrat urbane, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Janë...

Aksidentet e shumta në vend, Policia kontrolle në akset kryesore

Pas aksidentit tragjik, që u regjistrua mëngjesin e të premtes në aksin rrugor Vlorë-Fier, Policia e Shtetit ka shtuar kontrollet në akset problematike të...

U bë shkak për qindra aksidente, Snapchat heq filtrin e njohur

Snapchat ka vendosur të heqë filtrin e shpejtësisë që u bë shkak për shumë aksidente, pas 8 vitesh. Filtri i shpejtësisë – i cili përdorej...

12 automjete të përfshira në 3 aksidente të njëpasnjëshme, 7 të plagosur

Tre aksidente të njëpasnjëshme kanë ndodhur pasditen e sotme në autostraden Prishtinë-Pejë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në rajonin e Prishtinës, Bajram...

Pa bordura dhe mbikalim, aksi Elbasan-Metarlugji burim aksidentesh

Aksi Elbasan-Metalurgji, është një prej njollave të zeza të aksidenteve në qarkun e Elbasanit.  Në të gjithë gjatësinë e saj, rruga është e dëmtuar,...

Parandalimi i aksidenteve rrugore, Policia e Lezhës kontrolle me dronë dhe radar

Lezhë Policia Rrugore e Lezhës rrit prezencën në rrugë duke ushtruar kontrolle me dronë, radar dhe drager, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Kontrollet me dronë...

Latest news

- Advertisement -spot_img