12 automjete të përfshira në 3 aksidente të njëpasnjëshme, 7 të plagosur

0

Tre aksidente të njëpasnjëshme kanë ndodhur pasditen e sotme në autostraden Prishtinë-Pejë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi.

Ai ka thënë se aksidentet kanë ndodhur rreth orës 18:29, ndërkohe janë përfshirë 12 vetura. Ndërkaq, shtatë persona janë deklaruar se kanë pësuar lëndime nga tri aksidentet.

Tutje thekson se policia, konkretisht njësitet e autostradës janë duke u marrë me rastet.

Aksidentet kanë ndodhur në një distancë jo të largët (brenda prej një kilometri), në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë. Në një aksident janë të përfshira pesë vetura, në tjetrin katër dhe në të tretin tri, pra në tri aksidentet janë të përfshira dymbëdhjetë vetura. Këto janë informatat fillestare nga njësitet në teren, sipas tyre janë edhe shtatë persona të lënduar”, tha Krasniqi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here