- Advertisement -spot_img

TAG

albin kurti

Aksidenti tragjik i autobusit, Kurti: Ministri i Brendshëm po niset drejt Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se me pikëllim të thellë ka marrë lajmin për aksidentin tragjik në Kroaci, të një autobusi me...

Kurti për gazetën prestigjoze greke: Njohja do të ishte dëshmi e rolit udhëheqës që Greqia duhet ta ketë në rajon

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan,...

Kurti: Po më ushtrojnë trysni të zbatoj marrëveshjet e dëmshme me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti këtë të enjte është shprehur se në lidhje me dialogun me Serbinë janë shumë konstruktiv. Kurti ndër të tjera në...

Dialogu me Vuçiç, çfarë përmbysi Albini

Nga Sokol Shameti Me bisedimet e zhvilluara ditën e djeshme në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, u pa një ndryshim kolosal me gjithçka tjetër që...

Të përqafuar me njëri-tjetrin, Rama dhe Kurti “mënjanojnë” konfliktet

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë, në rrjetin e tij social ‘Instagram’, një foto me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, të bërë gjatë takimit të...

Kryeministri Kurti merr dozën e dytë të vaksinës anti-Covid-19

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka marrë sot dozën e dytë të vaksinës anti-Covid-19. Lajmi u konfirmua nga ministria e Shëndetësisë, e cila publikoi një...

Takimi me Vuçiç, reagon Kurti: Nuk kam presion, Kosova do jetë palë në…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk ka presion nga BE-ja e as nga ShBA-ja për të rinisur dialogu në mes Kosovës...

Albin Kurti: Bashkëpunimi i BE-së dhe SHBA-së në dialog, i domosdoshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se bashkëpunimi dhe koordinimi midis Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, rreth procesit të dialogut midis...

BE i vendos ‘limite’ Kurtit: Policia e Kosovës mos të shkojë në veri për të mbledhur faturat e energjisë elektrike

  Bashkimi Evropian pritet që t’i bëjë thirrje Qeverisë Kurti që të mos ndërmarrë operacione policore në komunat veriore. Demokracia.com ka siguruar raportin e përpiluar nga...

Ndryshimi i kufinjve,mediat serbe: Gjithçka rinis në takimin e Vuçiç me Albin Kurtin në qershor

Loja e “non paper” është hapur. Sot, prestigjozia serbe, “Blic” ka publikuar shkrimin e një mediaje shqiptare që flet për ndarjen e Kosovës. Bëhet...

Latest news

- Advertisement -spot_img