- Advertisement -spot_img

TAG

Aleksander Vucic

Minishengeni ballkanik, Rama takohet me Zaev dhe Vuçiç në Shkup

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë në kuadër të Forumit Ekonomik apo i njohur ndryshe si Mini Shengeni, ndodhet në Shkup. Rama dhe presidenti i...

Liderët e Ballkanit mblidhen në kuadër të mini-Shengenit, Kosova refuzon takimin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se më 29 qershor do të mbajë një video-konferencë me kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, për...

Dialogu me Vuçiç, çfarë përmbysi Albini

Nga Sokol Shameti Me bisedimet e zhvilluara ditën e djeshme në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, u pa një ndryshim kolosal me gjithçka tjetër që...

Vuçiç jep paralajmërimin: Në Bruksel mund të diskutohet për Asociacionin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka thënë të mërkurën se reagimi i Beogradit do të jetë “shumë i fuqishëm dhe i ashpër” sa i përket...

Incidenti i papritur ndërpret takimin e Vuçiç me homologun bullgar

Gjatë fjalimeve të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçic dhe atij të Bullgarisë, Rumen Radev në Dimitrovgrad, sot ndodhi një incident. Siç raporton mediumi serb, B92,...

I frikësuar për takimin me Kurtin, Vuçiç: Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

Diskutimet Kosovë-Serbi, Vuçiç largohet nga takimi: Kosova është pjesë e Serbisë

Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit nuk arritën që të pajtohen për të gjitha konkluzionet e takimit, ku Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, u...

Kufijtë e Ballkanit, Vjosa Osmani debaton me Vuçiç, presidenti serb largohet nga takimi

Tensione në samitin e Bdro-Brijunit. Shkak është bërë miratimi i deklaratës së përbashkët ku palët shpreheshin për mos ndryshimin e kufijve të Ballkanit. Atmosfera në...

Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë, i tregon gishtin e mesit (FOTO)

  Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Vuçiç flet për ndryshimin e kufijve në Ballkan: Mund të ndodhë vetëm nëse mandatohet nga OKB

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se ai është kundër ndryshimit të kufijve, por kjo ide, sipas tij, do të mund të gjente zbatim...

Latest news

- Advertisement -spot_img