- Advertisement -spot_img

TAG

amazon

Jeff Bezos heq dorë nga Amazon, ja kush do ulet në fronin e tij

Jeff Bezos ka marrë një vendim të rëndësishëm ditën e sotme. Ai ka hequr dorë nga Amazon duke ja lënë vendin si shef ekzekutiv,...

Teknologjia ‘ambicioze’, njihuni me robotët shpërndarës

Një qendër e re zhvillimi po punon për robotët e dorëzimit “Scout”. “Amazon” po krijon një qendër zhvillimi në Finlandë për robotët e saj...

Shumat marramendëse që fitojnë gjigandët e teknologjisë për minutë

Big Tech pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

27 vite pasi e themeloi, Jeff Bezos tërhiqet si drejtor i Amazon. Ja kush e zë postin e tij

Jeff Bezo-s ka vendosur të tërhiqet nga pozicioni si CEO i amazon 27 vite pasi e themeloi këtë kompani. Bezos do të kalojë në rolin...

Njihuni me njerëzit që gjatë pandemisë u pasuruan edhe më shumë

Izolimi gjatë valës së parë dhe të dytë të pandemisë bëri që ekonomia botërore të tkurrej gjithnjë e më tepër, por jo për të...

Latest news

- Advertisement -spot_img