- Advertisement -spot_img

TAG

ambasade

Nga refugjate në pilote në SHBA, ambasada ndan historinë e shqiptares Valdeta Mehanja

Ambasada e SHBA-ve ka shpërndarë foton e një togere shqiptare, e cila është pilote me Regjimentin e Aviacionit amerikan. E lindur në Kosovë, por me...

Njoftim i Ambasadës Shqiptare në Itali/ Kanë dalë pasaportat e reja, mund ti…

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë ka njoftuar se qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim deri më datën 30 prill 2021,...

Njoftim i ambasadës greke në Shqipëri për masat anticovid

Ambasada Greke në Shqipëri lajmëron se do masat kufizuese për shtetasit nga Shqipëria në Greqi mbeten ashtu siç janë. Më tej lajmëron se me...

Ambasada e Italisë nxjerr njoftimin për shqiptarët: Formulari që duhet të plotësoni

Bashkimi Europian ka marrë vendimin për të lejuar shtetasve nga vendet jo të Unionit për të udhëtuar nëpër Europë. Mbi bazën e këtij vendimi...

Ambasada gjermane bën njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada Gjermane në Tiranë, në një njoftim në rrjetin social “Facebook” thotë se nisur nga situata epidemiologjike, prej ditës së nesërme, më 9 maj...

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për shtetasit shqiptarë

Në njoftim bëhet me dije se si pasojë e kushteve të pandemisë së Covid-19 tërheqja e dokumentave do të kryhet vetëm përmes postës, duke...

Kryeministri Rama i cilësoi provokator dhe sesion të Portokallisë, vjen reagimi i menjëhershëm nga ambasada ruse në Tiranë

Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar lidhur me qendrimet e mbajtura dje nga Rama, i cili tha se qendrimi i Moskës për të...

Latest news

- Advertisement -spot_img