- Advertisement -spot_img

TAG

arbiter

I arrestuar për prostitucion dhe drogë, kush është arbitri që do të drejtojë ndeshjen Itali-Belgjikë

Slloveni Slavko Vincic do të jetë arbitri i sfidës së vlefshme për çerekfinalet e “Euro 2020” mes Belgjikës dhe Italisë, ndeshje e parashikuar për...

Arbitri e pyet kameramanin: A ishte penallti? Ja çfarë vendimi merr ai

Një gjyqtar në kategoritë amatore të futbollit në Serbi ka qenë i pasigurtë nëse një episod i ndeshjes ishte penallti, apo jo. Fillimisht, fërshëllima e...

“Më erdhi me armë tek xhami”, ish-arbitri tregon se si u kërcënua pas ndeshjes

Ish-arbitri, Lorenc Jemini ka shokuar me një deklaratë të tij, teksa deklaroi se pas nje ndeshjeje vite me pare eshte kercenuar nga persona te...

Përjashtohet përjetë nga futbolli lojtari shqiptar që goditi arbitrin. Masat e tjera të disiplinës (EMRI)

  Një nga vendimet kryesore dhe më të bujshme të mbledhjes së radhës së Komisionit të Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ka qenë pikërisht...

Cërrik/ U arratis nga dritarja e tualetit pasi gjakosi arbitrin, futbollisti dorëzohet në polici

  Një incident i rëndë u regjistrua në sfidën Sopoti-Mirdita, ku në minutën e 41-të u dhunua gjyqtari Klajdi Qëndraj, duke u gjakosur nga agresori,...

Goditja e arbitrit nga futbollisti, FSHF: Organet e drejtësisë sportive do të mblidhen me urgjencë

Arbitri Klajdi Qendraj është goditur sot nga një lojtar i Mirditës, i cili u largua më pas nga dritarja e dhomave të zhveshjes për...

Boks në Cërrik: Futbollisti godet arbitrin dhe largohet nga dritarja e banjos

Rikthehet dhunë në futbollin shqiptar. Ditën e sotme në fundin e pjesës së parë është ndërprerë takimi midis Sopotit dhe Mirditës, që po luhej...

 Dha penalltinë absurde, arbitri dënohet me 15 muaj burg

Srdjan Obradovic, arbitri serb, është dënuar me 15 vite burg dhe 10 vite është skualifikuar nga bota e futbollit për shkak të përfshirjes në...

Zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian, makina që mori me qira u gjet e djegur në Pukë

  Prej më shumë se 10 ditësh ish-arbitri italian, Davide Pekoreli është zhdukur prej në Shqipëri. Mediat italiane shkruajnë se makina që kishte marrë me...

Latest news

- Advertisement -spot_img