- Advertisement -spot_img

TAG

Armeni

“Ne nuk kemi atdhe apo dinjitet tjetër që t’ia japim armikut”/ Reagon gruaja e kryeministrit armen

Pavarësisht ndërhyrjeve të Fuqive të Mëdha sërish konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë nuk po shkon drejt gjetjes së paqes. Mediat e huaja së fundmi...

Pas problemeve më Europën/ Dronët ushtarakë të Turqisë në qiellin armen

Ndonëse me ndihmën e SHBA-ve u vendos armëpushim midis Azerbajxhanit dhe Armenisë, kjo marrëveshje u prish për 5 minuta në rajonin e Nagorni...

Kim Kardashian: “Do t’i dhuroj 1 milion dollarë organizatës ‘Fondi Armen’”.

Lufta midis Ajzerbaxhanit dhe Armenisë ka prekur edhe motrat Kardashian, të cilat kanë shfrytëzuar rrjetin e Instagramit për të mbledhur fonde, të cilat...

E fundit/ Lufta bëhet shkak për anulimin e ndeshjes Armeni-Shqipëri

Miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jereva, është anuluar për shkak të situatës së rënduar dhe trazirave...

Latest news

- Advertisement -spot_img