- Advertisement -spot_img

TAG

arsim

Elbasani bëhet “djep i arsimit” si një shekull më parë. Dy vajza nga ky qytet në krye të Ministrisë

Elbasani kthehet në "djep të arsimit" si një shekull më parë. Dy vajza nga ky qytet do të drejtojnë digasterin e rëndësishëm, njëra ministre...

Rama: Paga e mësuesit do të rritet 40%

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një Konferencë, zhvilluar mëngjesin e 16 marsit, tha sesa mësues jamë punësuar nga Portali Mësues për Shqipërinë. Ai theksoi...

Studentët kërkuan heqjen e tarifës studentore, por u injoruan nga Rektorati

Lëvizja për Universitetin, përpara disa ditësh i ka dërguar një kërkesë Rektoratit të Universitetit të Tiranës të firmosur nga 8 mijë studentë, ku i...

Ministrja e Arsimit: “Në vitin 2021 do të ketë rritje page për mësuesit”

Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, mëngjesin e sotëm e ka nisur me një lajm të mirë për mësuesit. Me anë të...

Evis Kushi flet për librat falas dhe pagat e mësuesve/ Ja sa përqind do rriten

Ministrja e Arsimit Evis Kushi gjatë një konference të zhvilluar online me gazetarët ka thënë se duke nisur nga data 1 janari e vitit...

Refuzohet kërkesa për qëndrimin e viteve të para në auditore

Ministria e Arsimit i ka dërduar një letër Ministrisë së Shëndetësisë, në të cilën kërkon që studentët e viteve të para në universitete...

Latest news

- Advertisement -spot_img