- Advertisement -spot_img

TAG

belinda balluku

Belinda Balluku: Bypass-i i Vlorës, ja kur do të hapet

Balluku: Bypass-i i Vlorës do të hapet më 15 korrik. vijon…

Balluku inspekton punimet në Durrës: Projekt i cili do i japë një frymë ndryshe zhvillimit të ekonomisë…

Ministrja Belinda Balluku këtë të mërkurë ka inspektuar nga afër ecurinë e punimeve për ndërtimin e lotit 3 te Porto Romano-Durrës. Balluku në fjalën e...

“Belinda Balluku është për burg”, Gazment Bardhi rendit faktet e blerjes së votave

Belinda Balluku mund të mashtrojë për 1 ditë, por nuk e mashtron dot SPAK, që ka në dorë provat e blerjes së votave përmes...

Balluku inspekton punimet në pjesën lindore të Unazës së Madhe të Tiranës: Gati në fund të gushtit

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku është duke inspektuar ditën e sotme punimet në pjesën Lindore të Unazës së Madhe të Tiranës. Siç bëri...

Vijon numërimi i votave të kandidatëve/ Rama i preferuari i vlonjatëve, ja ku kryeson Balluku

  Procesi i numërimit të votave të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet parlamentare 2021 vijon në 11 qarqet e vendit tonë. Deri tani nuk ka pasur...

Pas fitores së madhe, Belinda Balluku nxjerrë për herë të parë vajzën dhe djalin

  Belinda Balluku: Çuna dhe goca dua të falënderoj, socialistët dhe josocialistët të gjithë ata që na votuan mbështetën në të gjithë këtë fushatë,jo që ka...

“Kam patur dyshime, ja mesazhi që i nisa”, Balluku kujton bisedën me Ramën në 2018 për aeroportin e Kukësit

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka kujtuar bisedën me Ramën për aeroportin e Kukësit në vitin 2018. Balluku kujton se Rama shkroi se Kukësi do...

Balluku: Aeroporti i Kukësit është operacional, nga 17 qershori totalisht i përdorshëm nga gjithë kompanitë

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka sqaruar nga Kukësi se pse avioni i cili erdhi nga Londra u ul fillimisht në Rinas. Balluku thotë se...

Balluku : Fati i vajzës së Ogertës është se nuk mban mbiemrin e saj

Në takimin elektoral të Partisë Socialiste me kreun e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës,...

Balluku flet për greven e AlbControll: pretendimet mbi pagat

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, e ftuar në një emision televiziv, foli mbi grevën e 65 punonjësve të AlbControll. Ajo theksoi se në pretendimet...

Latest news

- Advertisement -spot_img