- Advertisement -spot_img

TAG

britania

Nuk ka më karantinë pas dy vaksinave, Britania lehtëson masat

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka deklaruar sa vaksinimi me dy doza do jete elementi çlirimtar qe do u mundësojë britanikeve te udhëtojnë pa pasur...

Mediat britanike : Bandat shqiptare të drogës,viktima të skllavërisë moderne

Britania ka ngritur alarmin lidhur me shqiptarët të cilët shkojnë dhe punojnë atje në fermat e kanabisit. “Bandat shqiptare të drogës që drejtojnë fermat e...

Boris Johnson paraqet skemën e pasaportave të vaksinimit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, do të njoftojë një seri masash lehtësuese, duke përfshirë edhe pasaportat e brendshme të vaksinimit. Stadiumi Wembley do të përdoret për...

Britania nxjerr pasaportën e vaksinimit, fillojnë aktivitetet kulturore me spektatorë

Britanikët po përgatiten që këtë javë të fillojnë disa aktivitete të rëndësishme sportive dhe kulturore me pjesëmarrje të gjerë të publikut. Rregulloret e bllokimit...

Britania hap stadiumet për tifozët e futbollit. Lajm i mirë dhe për Kampionatin Evropian

Një lajm shumë i mirë vjen për tifozët e sportit në përgjithësi dhe futbollit në veçanti. Autoritetet në Britaninë e Madhe kanë njoftuar se...

Latest news

- Advertisement -spot_img