- Advertisement -spot_img

TAG

burgje

Kryqi i Kuq Ndërkombëtar: Qindra fëmijë po mbahen të burgosur në Siri

Kryq i Kuq Ndërkombëtar (ICRC) tha se qindra fëmijë janë të burgosur në burgjet e të rriturve në Sirinë verilindore. Agjencia tha se fëmijët, kryesisht...

Lehtësohen masat anti-covid në burgje, rikthehen takimet intime

Është miratuar në fletoren zyrtare, urdhëri i ministres Etilda Gjonaj për lehtësimin e masave anti Covid në burgje. Tashmë personat që vuajnë dënimin në Shqipëri...

Ministrja e Drejtësisë tregon si do të lehtësohen masat në burgje

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi se nga 14 qershori do të rinisin takimet e të burgosurve me familjarët, si dhe aktivitetet dhe lejet...

Krimet e UÇK-ës në burgjet e Shqipërisë?/ Arrestime nga Haga edhe në Shqipëri?

Një burim diplomatk ka bërë me dije për një media kombëtare, se arrestimi i ish-krerëve të UÇK-së janë vetëm fillimet e një vale arrestimesh...

Gjendet i vetvrarë i burgosuri/ Policia e Kosovës : Kishte probleme mendore

“Shërbimi Burgjeve të Kosovës, njofton se mbrëmjen e së mërkurës, rreth orës 22:4, në burgun e Duvravës , i burgosuri me...

Ç’po ndodh me të burgosurit e grevës/ Flet Diell Morava , babai i iniciuesit të grevës

Në disa institucione të vuajtjes së dënimit në burgje, disa të dënuar janë futur në grevë urie pasi kërkojnë plotësimin e disa kërkesave, për...

Latest news

- Advertisement -spot_img