- Advertisement -spot_img

TAG

cnn

Rama për ‘CNN’: Kemi bërë çdo gjë për popullin afgan, por del diçka dhe na thyen shpresat/Ndoshta është një lojë e talebanëve

Në një intervistë për ‘CNN’ me gazetaren Isa Soares, kryeministri Edi Rama e ka konsideruar një lojë të talebanëve pengesën e qytetarëve afganë për...

Ardhja e afganëve në Shqipëri, Rama për CNN: Si mund t’i lemë këta njerëz të vdesin?!

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dhënë këtë të mërkurë një intervistë për gazetaren e CNN, Biana Golodryga ku ka folur per krizen ne...

“Duken të shoqërueshëm”, gazetarja e CNN e rrethuar nga talebanët vë hixhabin për të raportuar: Po thërasin ‘vdekje’ e Amerikës

Gazetarja e mediumit amerikan CNN, Clarissa Ward, po raporton direkt për ngjarjet e fundit live nga Kabuli. Ward e cila tashmë në raportimet e saj...

Nga “CNN” tek “BuzzFeed”, website-t më në zë që ndaluan së funksionuari

Një numër faqesh në internet të mediave kryesore nuk kanë punuar për rreth një orë. Bëhet fjalë për mediet Guardian, Financial Times, Independent dhe...

Dha intervistën riskuese me mediat CNN dhe MSNBC, gazetari palestinez dëbohet nga zona e banimit

Një gazetar i ri palestinez është dëbuar nga shtëpia e tij prej forcave izraelite në Jeruzalem, pas mesazheve të fuqishme pro-palestineze në intervistat me...

Investimi në Durrës tërheq vëmendjen e mediave të huaja: Investimi më i madh në Adriatik

Investimi 2.5 miliardë dollarësh në Portin e Durrësit nga Mohamed Alabbar, themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, ka tërhequr vëmendjen e gjigandit mediatik amerikan,...

E konfirmon CNN: Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit

  Greqia, Maqedonia dhe Serbia duan të ndërtojnë një kanal që, sipas ish shefit te Qeverise greke Alexis Tsipras, “mund të ndryshojë gjeografinë e Ballkanit”....

CNN: Nëse doni të udhëtoni në vitin 2021, duhet të keni patjetër një pasaportë vaksinimi

Tani që vaksinat e koronavirusit kanë filluar të përhapen në SH.B.A. dhe jashtë saj, shumë njerëz kanë filluar të ëndërrojnë ditën kur do mund...

Latest news

- Advertisement -spot_img