- Advertisement -spot_img

TAG

defender europe 21

Shqipëria mikëpret “Defender Europe 21″, bashkohen mijëra trupa shqiptare forcave aleate të NATO-s dhe SHBA-së

Stërvitja ushtarake “Defender Europe 21” zhvilloi sot një Ditë të Hapur në qytetin e Kuçovës,pas një seri veprimtarish profesionale në pothuajse të gjithë territorin...

Yuri Kim shijon bregdetin e qytetit të Vlorës, një ditë pas ekzekutimit të Delon Troqes

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka shkuar sot në qytetin bregdetar të Vlorës, një ditë pasi ky vend u trondti...

Yuri Kim- Rama si aktoret e njohur të filmit legjendar “Titanik”

“Defender Europe 21”, stërvitja më e madhe në Ballkan me anëtarë dhe mjete të SHBA-së nisi sot në vendi  tonë. Përmes një videoje me ambasadoren...

‘Defender 21’, Yuri Kim: E njohim trimërinë tuaj, nuk është rastësi që…

  “President Meta, kryeministër Rama, ministra, gjeneralë. Ju falenderoj që më ftuat të flisja, dua tëfalenderoj të gjithë focat ushtarake shqiptare dhe gjeneralët për organizimin...

U përplasën dhe kërcënuan njëri tjetrin publikisht, Meta, Rama dhe Kim bëhen bashkë në Durrës

  Ka nisur sot në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore,...

Nis në Portin e Durrësit stërvitja, “Defender Europë 21”.

  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, vlerësoi këtë stërvitje të jashtëzakonshme, duke theksuar se kjo është stërvitja më e madhe e zhvilluar ndonjëherë në rajon. “Defender...

Latest news

- Advertisement -spot_img