- Advertisement -spot_img

TAG

dhimbje

Shenjat që tregojnë se dhimbjet e barkut po shkaktohen nga apandesiti

Apendiksi, njohur ndryshe nga të gjithë si apandesiti organi pa të cilin mund të jetojmë, ndodh të inflamohet e të hiqet nga trupi përmes...

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse keni dhimbje stomaku

Dhimbja e stomakut është e fortë, e mprehtë dhe shpesh të gjunjëzon.Ajo mund të trajtohet me medikamente të caktuara që shpesh kanë efekte anësore. Dhimbjet...

I sëmurë në burg,Alexei Navalny kërkon ilaçe për qetësimin e dhimbjeve

Kritiku i Kremlinit Alexei Navalny  ka kërkuar ndihmë për marrjen e ilaçeve për qetësim të dhimbjeve akute në këmbë. Navalny u dënua muajin e kaluar...

Sindroma e rrallë që sjell marrje fryme dhe lodhje të këmbëve apo shpinës

Që nga viti 2015 dentistja e suksesshme nga Uashingtoni Tara Zier, ishte përpjekur të zbulonte se përse i merrej fryma, përse kishte lodhje të...

Shpjegohet dhimbja që vjen nga kafshimi i akullores apo pirja e gjërave të ftohta

Shkencëtarët besojnë se ata kanë studiuar pse kafshimi i akullores ose pirja e diçkaje të ftohtë shkakton dhimbje torturuese për disa njerëz. Ato kanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img