- Advertisement -spot_img

TAG

Dibër

“Në Dibër flasin shumë për ty”, dikush e pyeti nëse ishte e fejuar përpara “Për’puthen” dhe Jasmina nuk nguron t’i përgjigjet

Jasmin Kadriu ishte një ndër konkurrentet që bëri më shumë zhurmë në edicionin e dytë të “Për’puthen”, sidomos për shkak të romancës së saj...

Ngjarje e rëndë/ Kishte shkuar për tu larë, 12-vjeçarja mbytet në lumin Drin

Një 12-vjeçare është mbytur tragjikisht ditën e sotme në lumin ‘Drin’ në Dibër. Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se 12-vjeçarja kishte shkuar për...

Plagoset me armë një person

A.I. nga Dibra mbrëmë është plagosur me armë zjarri dhe për shkak të seriozitetit të lëndimeve, pas ndihmës së parë në Spitalin e Përgjithshëm,...

Automjeti përplas fëmijën, i mituri transportohet menjëherë në spital

Dibër/informacion paraprak Në aksin rrugor Maqellarë-Bllatë, shtetasi M. Xh. 53 vjeç, duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar një fëmijë të mitur, i cili është...

LAJM I FUNDIT/ Olsian Çela, kërkon shkrirjen e Prokurorisë Dibër, hetim për dy prokuroret dhe drejtuesin e tyre

  Prokurori i Përgjithshëm z. Olsian Çela bazuar në ligjin nr. 97/2016 “Për organizimin dhe funksionimin e Prokurorisë në Republikën e Shqipërisë”, në datën 21.05.2021...

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij, arrestohet 29-vjeçari

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij, vihet në pranga 29-vjeçari në Mat. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u...

Kryenin ndërtime pa leje/ Arrestohen 5 persona

  Janë arrestuar 5 persona nga policia e Dibrës, teksa janë kapur në flagrancë duke bërë ndërtime pa leje, për realizimin e të cilave kishin...

Dibër/ 2 të arrestuar, 2 në kërkim dhe 2 të tjerë në ndjekje të lirë

2 qytetarë nga Bulqiza janë arrestuar, pasi dyshohen si autorët e grabitjes së një dyqani celularësh, në Maqellarë. Njoftimi i policisë: Vijon puna intensive hetimore për...

Qëlloi për vdekje me thikë vëllain e tij, jepet vendimi për Florian Tonuzin

Dibër, arrest me burg për vëllain vrasës në Maqellarë. 26 vjeçari Florian Tonuzi i cili me 29 Prill vrau me mjet prerës vëllain e tij...

Si nëpër filma/ Vrau të vëllanë dhe u afrua kur po varrosej, 20 burra vihen në ndjekje të 26-vjeçarit

  26-vjeçari Florian Tonuzi, i cili vrau me thikë vëllanë e tij gjatë ditës së djeshme në Maqellarë të Dibrës, është arrestuar nga Policia. Burime...

Latest news

- Advertisement -spot_img