- Advertisement -spot_img

TAG

Diell

Rekord historik! Temperatura sot në Elbasan regjistroi 45 gradë (në diell)

Temperatura përvëluese kanë përfshirë të gjithë vendin. Në Elbasan sot në mesditë indikatori në bordin e makinës tregoi se temperatura në diell arriti në...

Do përjetoni një “ferr” të vërtetë! Të enjten temperatura në Elbasan dhe në disa qytete do shkojnë deri në 43 gradë. Çfarë ju pret...

Java ka nisur me temperatura të larta, por i nxehti ekstrem do të kulmojë të enjtën dhe të premten. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron se duhet...

Temperaturat arrijnë deri në 30 gradë. Parashikimi i motit për sot

  Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës mbetet në ndikimin e masave ajrore veriperëndimore duke ndikuar në vendin tonë mot të kthjellët. Por pjesa e...

Moti për sot. Mëngjesi nis me shi, si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta. Por serisht oret e mesdites zhvillojne vranesirat duke sjell...

Dielli “po nxehet”, rriten rastet me melanomë, dëgjoni këshillat e mjekes: Kujdesi që duheni të bëni

Nga Ajgena Korbi Dielli nga mik për shëndetin mund të kthehet në armik prandaj me rritjen e temperaturave dermatologët këshillojnë mbrojtjen prej tij. Forma më e...

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Kthjellime e vranësira gjatë ditës, si do të ndryshojnë temperaturat në mesditë

Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme, ku më të shpeshta vranësirat do...

Temperatura deri në 30 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një...

Diell dhe vranësira, sa do të arrijnë temperaturat ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në...

Java nis me reshje dhe ulje temperaturash. Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje herë pas here. Sipas Meteoalb, sot...

Latest news

- Advertisement -spot_img