Moti për sot. Mëngjesi nis me shi, si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

0

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta. Por serisht oret e mesdites zhvillojne vranesirat duke sjell ne territor reshje, ku ne ndonje zone te vecante priten dhe reshje ne forme rrebeshi afatshkurter.

Ndersa mbremja rrikthen kthjellimet dhe vranesirat e lehta ne Shqiperi.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 35 – 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 – 4 balle.

Kosova

Masat ajrore të paqëndrueshme VIJOJNE të diktojnë kushtet e motit në territorin e Kosovës. Për pasojë: kthjellimet dominojnë gjatë paradites dhe mbrëmjes, POR mesdita sërisht shton vranësirat duke rrezikuar shira afatshkurtër.

Maqedonia e Veriut

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash mbizotërojnë Kushtet atmosferike gjatë paradites në MV. Por pas mesditës sërisht do ketë zhvillim të vranësirave duke gjeneruar rrebeshe shiu. Orët e vona të pasdites përmirësojnë dukshëm kushtet e motit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here