- Advertisement -spot_img

TAG

Durrës

Përfshihet nga flakët Shkëmbi i Kavajës, era favorizon përhapjen e zjarrit

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme te Shkëmbi i Kavajës në Durrës. Flakët janë konstatuar fillimisht pranë tunelit, te rruga dytësore, por era po...

U hodh nga ballkoni pas debatit, gjykata jep vendimin për bashkëshortin e 24-vjeçares

Gjykata e Durrësit vendosi sot masën e sigurisë “arrest në burg” për Alfred Gjinin, bashkeshortja e të cilit disa ditë më parë u hodh...

Vdiq pasi solli fëmijën në jetë, familjarët e 29-vjeçares denoncojnë mjekët

Një 29-vjeçare në Durrës ka ndërruar jetë ditën e djeshme, 5 ditë pasi solli fëmijën në jetë. Viktima është Ardita Muça nga Arapaj. Mësohet se...

U kapën duke vjedhur një transformator, arrestohen 4 persona, i pesti në kërkim

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë ditën e sotme 4 shtetas dhe ka shpallur në kërkim një tjetër për vjedhjen e një transformatori...

Duke u përkëdhelur nga rrezet e diellit, fotoja e rrallë e Mbretit Zog duke bërë plazh në Durrës

Rrallë herë jemi mësuar të shohim figura të rëndësishme jashtë kornizave të tyre. Një situatë romantike, humane apo edhe thjesht duke relaksuar, duket si...

Gjendet një trup i pajetë në Durrës, dallgët e nxjerrin në breg

Një trup i pajetë është gjetur në breg të detit te ‘Vollga’ në Durrës. Nga informacionet paraprake dyshohet se personi është mbytur dhe janë dallgët...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 42 vjeçari

Një 42-vjeçar nga Kosova është arrestuar në Durrës me qëllim ekstradimin. Sipas policisë është prangosur B. C., 42 vjeç, banues në Gjakovë. Arrestimi i këtij...

Fasada e pallatit bie mbi makinën e parkuar, kalimtari shpëton për mrekulli

Fasada e një pallati të dëmtuar nga tërmeti në Durrës, është shkëputur ditën e sotme, duke shkaktuar dëme të shumta materiale. Ngjarja ka ndodhur në...

I gjendur mes Vlorës dhe Durrësit, Rama zgjedh të jetë deputet në këtë qark

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të jetë deputet i qarkut të Durrësit në katër vitet e ardhshme. Përmes një shkrese që i ka drejtuar KQZ-së,...

Ndër më të mëdhenjtë në Mesdhe. Rama publikon pamje nga maketi i Portit të ri të Durrësit

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një foto ku shihet maketi i sapo përfunduar për ndërtimin e portit të Durrësit, ku sipas...

Latest news

- Advertisement -spot_img