- Advertisement -spot_img

TAG

europa

Ruçi në Ditën e Europës: Së shpejti, kufijtë e Europës politike afrohen me ata kulturore

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi,  këtë të diele ka përshëndetur  Ditën e Evropës. Në mesazhin e tij Ruçi shkruan se Dita e Europës pason ditën...

Ambasadori i BE tur nëpër Shqipëri: “Evropa është me ju,do të vijmë në fshatra dhe male”

Në kuadër të aktiviteteve “Javët e Europës” ambasadori i BE-së Luigi Soreca shkruan se nën sloganin “Evropë është këtu” do të ketë një tur...

Rama në krah të Erdoganit nga Italia: Turqia nuk po ushtron influencë në Shqipëri

Rama: Është shumë e qartë që për ne Europa është si një besim. Europës i duhemi ne, jo vetëm ne por i gjithë Ballkani, sic...

Kush janë vendet evropiane që kanë hequr masat kufizuese anti-Covid

  Disa vende evropiane kanë filluar me kujdes të largojnë masat kufizuese të vendosura për shkak të COVID-19, edhe pse nivelet e infeksionit dhe përdorimi...

Presidentja e Komisionit të Europës drejtuar Kryeministrit Rama: “145.000 doza vaksinash të financuara nga BE do të jenë në Shqipëri”

Presidentja e Komisionit të Europës Ursula von der Leyen shprehet në twitter për dozat e vaksinave: "Ne jemi pranë partnerëve tanë në Ballkanin Perëndimor, siç...

Zbulohet shkaku i mpiksjes së gjakut nga marrja e vaksinës AstraZeneca

Shkencëtarët në Europë besojnë se ata mund të kenë gjetur shkakun e mpiksjes së gjakut në trurin e një numri të vogël të njerëzve...

Drejt Britanisë nisen kamionët me dozat e vaksinave anti Covid

Drejt Britanisë janë nisur kamionët e parë me vaksina anti Covid Pfizer / BioNTech. Mijëra doza të vaksinës kanë nisur “udhëtimin” e tyre nga fabrikat...

Draf-konkluzionet e BE-së/ Shqipëria nuk ka plotësuar 5 kushte nga 6 të vendosura

Shqipëria ka dështuar me pesë nga gjashtë parakushtet për hapjen e negociatave. Këtë rekomandojnë draft-konkluzionet e miratuara sot nga ambasadorët e vendeve anëtare të...

Europa më afër se kurrë “shtetrrethimeve”

Kryeministri spanjoll, Petro Sanchez, ka kërkuar në parlament që afati i rregullave të reja të kufizimit të orareve të daljes të zgjasë nga 15...

Latest news

- Advertisement -spot_img