- Advertisement -spot_img

TAG

Europe

“Më e keqja mund të ndodhë”, ekspertët: Të tjera përmbytje apokaliptike në Europë

Përmbytje katastrofike si këto që goditën Europën Perëndimore së fundi, mund të kthehen në një fenomen të përsëritur në kontinentin e vjetër paralajmërojnë shkencëtarët. E...

Harrojini pushimet në Itali! Ja kur do të lejohen hyrjet drejt vendit fqinj vetëm këta shtetas

  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se janë shtyrë datat për vlefshmërinë e masave për udhëtimet nga Shqipëria drejt Italisë. Duke filluar nga...

Superiore/ Sot luhen tre ndeshje të javës së 26-të

Luhen sot tre ndeshjet e mbetura të javës së 26-të në Kategorinë Superiore. Me 10 pikë në 5 ndeshjet e fundit Bylis jo vetëm që...

OBSH-ja thirrje Europës: ‘Ritmi i ngadaltë i vaksinimit, i papranueshëm’

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) i ka bërë thirrje Europës t'i kushtojë më shumë vëmendje vaksinave anti-Covid, duke i kritikuar për ritmin e ngadaltë...

Pse i dha Komisioni Europian 90 milionë euro ndihma Shqipërisë

Komisioni Evropian, në emër të BE-së, ka disbursuar sot 90 milion € për Shqipërinë në kuadër të programit të tij të ndihmës makro-financiare (MPJ)...

Pas 6 muajsh, ky shtet në Europë regjistron zero vdekje nga Covid-19

Për herë të parë pas 6 muajsh, ky shtet në Europë regjistron zero vdekje nga Covid-19 Pjesa më e madhe e qyteteve në Angli, kanë...

Ekskluzive/ Aksident në Tiranë, përplasen motorri me biçikletën dhe një automjet (Foto, video)

  Një aksident sapo ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja u regjistrua tek kryqëzimi në rrugën e Elbasanit. Siç shihen nga pamjet ekskluzive të regjistruara nga infoelbasani.com...

Si do ta ndani Saimirin? Jonida: Një natë njëra, një natë tjetra

  Nata e dytë e spektaklit “Love Story” në TV Klan u shoqërua me emocione të shumta teksa dy konkurrente, Klea dhe Juli nuk morën...

Nuk përmbahet shqiptari. Merr përpara dhe thyen traun e doganës në Kakavijë, kalon drejt Greqisë. Ngrihen tri akuza ndaj tij

Ai shtypi gazin dhe theu shufrat metalike të kontrollit të trafikut në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës. I vendosur për të bërë një sakrificë...

Gjendet i pa jetë në magazinë 60-vjeçari, ja çfarë thotë policia

  Një 60 vjeçar është gjetur i vdekur mbrëmjen e sotme në një magazinë në rrugën “Siri Kodra” në Tiranë, të cilën e kishte përshtatur...

Latest news

- Advertisement -spot_img