- Advertisement -spot_img

TAG

Evis Kushi

Nisja e mësimit plotësues, Evis Kushi inspekton shkollat në Tiranë

Një ditë para nisjes së mësimit plotësues, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka kryer vizita inspektimi në shkolla të ndryshme...

Ministrja Kushi: Punë pa ndërprerje që çdo gjë të jetë gati më 1 shtator

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka publikuar një album që pasqyron punimet që po bëhen në ambientet e shumë shkollave në...

Varianti Delta rrezikon mbylljen e shkollave? Ministrja Kushi zbulon se çfarë do të ndodhë me 1 shtator

Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka publikuar sot disa foto nga procesi për përgatitjen e klasave dhe ambienteve shkollorë për vitin...

Protesta e maturantëve për provimin, vjen reagimi nga Evis Kushi

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka reaguar pas daljes së maturantëve në protestë në lidhje me tezën e matematikës. Kushi shkruan se po vlerësohet...

Kryeministri i Hungarisë përkulet dhe i puth dorën Evis Kushit

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka pasur një moment të veçantë gjatë vizitës së saj në Hungari ku ishte pjesë e delegacionit të kryeministrit...

Ditën e nesërme fillojnë provimet e maturës, Evis Kushi uron maturantët

Përmes një video-mesazhi, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi u ka uruar shumë sukses maturantëve, të cilët ditën e nesërme do...

Shqipëria merr përsipër të përhapë mësimdhënien e gjuhës italiane në sistemin parauniversitar

Sot, më 18 maj 2021, në orën 12.00, pranë Ambasadës së Italisë në Tiranë, Ministrja e Arsimit, e Sporteve dhe e Rinisë, Evis Kushi,...

Evis Kushi zhvillon takim me boksierët shqiptarë: Rrisim mbështetjen ndaj sportistëve elitarë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me përfaqësues të ekipit Kombëtar të Boksit, të cilët...

Provimet e Maturës, Evis Kushi tregon se si janë organizuar tezat

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi  ditën e sotme ka zhvilluar një bashkëbisedimin me maturantë të ndryshëm, rreth organizimit të Maturës Shtetërore 2021 dhe vështirësive...

Nuk ndali gafat gjatë fushatës elektorale, Evis Kushi mirëpret socialisten e re që u caktua si zëvendësministre Arsimi

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka mirëpritur Zëvendësministren e re Bora Muzhaqi, gjatë një takimi të organizuar me përfaqësues të drejtorive...

Latest news

- Advertisement -spot_img