- Advertisement -spot_img

TAG

Evropë

Ish-kryeministri britanik akuza të forta ndaj BE-së: 10 milionë vaksina u prodhuan në Afrikë dhe të gjitha erdhën në Evropë

Ish -kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown ka akuzuar BE-në për një qasje të pabarabartë në furnizimin e vaksinave Covid-19. Ai i ka bërë...

Mbërrijnë në ujërat evropiane peshqit që hanë testikujt e meshkujve (Foto)

  Peshku që njihet për ngrënien e testikujve të meshkujve është zbuluar për herë të parë në ujërat evropiane. Bëhet fjalë për Pacu, lloj peshku...

Europa drejt hapjes totale për turistët

Ritmi i fushatës së vaksinimit të Evropës është rritur dhe në shumë vende normat e infeksionit kanë rënë. Bllokimet gradualisht po lehtësohen përpara verës...

Kontrollonte gjithë trafikun e kokainës në Evropë, ekstradohet bosi i rrezikshëm i Ndragheta-s

Bosi 35-vjeçar në arrati i ‘Ndranghetas’ Giuseppe Romeo u ekstradua dje nga Spanja. Krimineli i rrezikshëm nga San Luca (Rc) u arrestua në Barcelonë...

Flet mjekja, Kryetare e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Evropë, kjo është vaksinat më efikase

Kryetarja e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Evropë, Aurora Dollenberg ishte sot në një lidhje “Skype” për “Wake Up”, ku renditi vaksinat sipas efikasitetit...

Pse guri Saint-Bélec njihet ndryshe si harta më e vjetër e Evropës?

Studiuesit së fundmi bëjnë me dije se është gjetur një pllakë e vjetër prej guri e cila i përket epokës së bronzit në të...

Ja çfarë e bëri Ramën të “tërbohet”

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook grafikët tregues të ecurisë së vaksinimit gjatë javës së fundit në Shqipëri dhe disa vende të tjera...

Gruaja më e moshuar në Evropë fiton betejën me COVID-19, mbush 117 vjeç

Murgesha 116-vjeçare, e cila feston nesër ditëlindjen e 117, Lucile Randon, dhe që mban titullin “më e moshuara në Evropë”, ka fituar betejën kundër...

Latest news

- Advertisement -spot_img