- Advertisement -spot_img

TAG

fier

Ushtruan dhunë në familje, përfundojnë në pranga dy shtetas

Policia në Fier ka arrestuar dy shtetas të cilët akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Sipas uniformave blu në pranga ka rënë shtetasi me...

Lëvizte me automatik në makinë, arrestohet 44-vjeçari me dy mbiemra (Emri)

Një 44 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Fierit, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Në pranga ka rënë shtetasi shtetasin Artur Muka(Plaku),...

Ranë në kanal, ja kush janë viktimat e aksidentit në Fier

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në vendin tonë këtë të diel, teksa dy persona kanë humbur jetën pasi ranë në një kanal. Mësohet...

Automjeti bie në kanal vaditës, dyshohet për dy viktima

Një automjet është rrëzuar në një kanal vaditës në zonën naftëmbajtëse të Marinzës. Për pasojë dyshohet se mund të kenë humbur jetën në vend...

Arrestohen 4 persona në Fier, dy për shkaktim aksidenti dhe dy për zjarrvënie

DVP Fier Vijon puna për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve në territorin e qarkut Fier. Procedohen penalisht për zjarrvënie 2 shtetas. Në...

Vodhi me dhunë portofolin e një personi, arrestohet 31-vjeçari (Emri)

Policia e Fierit ka arritur të vërë në pranga 31 vjeçarin Eriseld Dane, i shpallur në kërkim prej 1 muaji. Ai akuzohet se në datën...

E fundit/ Shpërthen papritur automjeti në Bypass-in e Fierit

Një makinë në ecje e sipër ka shpërthyer në flakë në aksin Levan-Fier. Personat që po udhëtonin kanë arritur të largohen nga automjeti, pa...

U shpall i humbur, gjendet i vetëvarur 67 vjeçari 

Mbrëmjen e sotme është gjetur i pajetë shtetasi Kristo Guri, i cili ishte raportuar i rhumbur nga familja rreth një javë më parë. 67 vjeçari...

Braçe: Merr fund ferri i plehrave në derë të Fierit, ndjesë çdo banori

Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas heqjes së plehrave nga fusha e mbetjeve në Fier. Braçe shkruan se tani hapet një faqe e re për trajtimin...

I dehur dhe me kanabis në makinë, arrestohet 18 vjeçari

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Fierit për vepra të ndryshme penale. Uniformat blu bëjnë me dije se një 18-vjeçar është arrestuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img