- Advertisement -spot_img

TAG

funeral

Funerali i presidentit të vrarë njolloset nga të shtënat me armë

Funerali i presidentit të vrarë të Haitit, Jovenel Moise u njollos sot nga të shtëna armësh teksa grupe protestuesish brohorisnin “Drejtësi! Drejtësi!” për atentatin...

Indianët shkelin rregullat e pandemisë për të nderuar kalin në funeral

Mijëra njerëz shiheshin dje duke shkelur rregullat kufizuese të pandemisë në Indi, për të marrë pjesë në funeralin e një kali. Në pamjet e publikuara...

Pretendoi se ishte e vdekur, gruaja qëndron në arkivol për të parë reagimin e njerëzve

Mayra Alonzo ishte aq e dëshpëruar të dinte se si mund  të ndihesh kur vdes, saqë mori me qira një arkivol dhe organizoi funeralin...

Ditë zie në Izrael/ I jepet lamtumira e fundit viktimave të tragjedisë

Izraeli po varros viktimat e katastrofës që i mori jetën 45 personave në një sajt pelegrinazhi të hebrenjve, një nga katastrofat më të rënda...

Për shkak të princit Harry, mbretërorët thyejnë traditën e kodit të veshjes në funeral

Anëtarët meshkuj të familjes mbretërore thyen traditën e veshjes në ceremoninë e vdekjes së princit Philip për të mos vendosur princin Harry në siklet...

Sot do të përcillet për në banesën e fundit,Princi Philip

Bota u trondit nga lajmi i vdekjes së Princit Philip.Bashkëshorti i mbretëreshës Elizabeth u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare dhe sot do të...

Çfarë e pengoi Meghan Markle të mos shkonte në funeralin e Princit Philip

Princi Harry udhëtoi disa ditë më parë drejt Pallatit Mbretëror për të qenë pranë familjes së tij në ceremoninë mortore për Princin Philip. Ai...

Latest news

- Advertisement -spot_img