- Advertisement -spot_img

TAG

Futboll

Futbolli në zi, ndërron jetë ish-sulmuesi i famshëm Gerd Muller

Ka ndërruar jetë Gerd Muller, ish-sulmuesi i famshëm i Bayern Munchen dhe kombëtares së Gjermanisë. Golashënuesi i njohur është shuar sot në moshën 75-vjeçare. Muller...

Një sfidë më shumë se shekullore. Derbi i zjarrtë britanik Angli-Skoci ndez “Euro2020”

“Euro2020” sjell për tifozët sfidën më antike në nivel ndërkombëtare, Angli-Skoci, derbin më të zjarrtë në kontinentin e vjetër. Në 149 vite histori mes...

Andi Lila tregon sesi Sergio Ramos ngacmonte lojtarët e kombëtares

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Andi Lila iftuar në emisionin “Top Arena”, ai tregoi komentin që kishte bërë kapiteni i Spanjës Sergio Ramos...

Shau rëndë futbollistin me origjinë shqiptare, ja si veproi Facebook ndaj Arnautoviç

Megjithse kërkoi ndjesë për ofendimet racore pas konfliktit në fushë me shqiptaro-maqedonasin Ezgjan Alievski, vërshimi i urrejtjes online bëri që rrjeti Facebook të mbyllte...

Kush është gruaja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve me lotët e saj për të shoqin?

Christian Eriksen ndali për një moment frymëmarrjen e mbarë tifozëve me atë që i ndodhi në fushë në ndeshjen e parë që Danimarka, luante...

Nga sezoni i ardhshëm, çdo ekip i Superiores do ketë ekip femrash

Asambeja e Federatës Shqiptare të Futbollit ka mbajtur një takim virtual, për shkak të situatës ende të paqëndrueshme përsa i përket virusit. Në mbledhje...

UEFA i kërkon Ukrainës të ndryshojë fanellën para Europianit

UEFA i ka kërkuar Ukrainës që të heqë sloganin “Lavdi heronjve tanë”, nga fanella e saj për EURO 2020, pas ankesës së paraqitur nga...

“Më shikonin me urrejtje”, ish-lojtari i Milanit vret veten pas letrës së lamtumirës

Fati i një personi mund të ndryshojë në çdo moment, dhe ai i futbollistit 20-vjeçar Seid Visin, e çoi drejt aktit tragjik të vetëvrasjes,...

Liga e Kampionëve/ Anglia me “artilerinë e rëndë”

Premier Liga do të përfaqësohet me emrat më të mëdhenj të saj në Ligën e Kampionëve për vitin e ardhshëm. Java e fundit e kampionatit...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

Finalja e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit, doli të jetë shumë e bukur, ku në fund ‘Zonja e Vjetër’ iu gëzua trofeut...

Latest news

- Advertisement -spot_img