- Advertisement -spot_img

TAG

Gomone

“Gllabërohet” nga flakët gomonia në mes të detit në Vlorë

Një gomone ka marrë flakë në Vlorë. Gomonia e cila shërbente për turizëm ka pësuar një defekt nga shkëndija elektrike dhe është djegur. Ngjarja ka ndodhur...

LAJMI I FUNDIT/ Dalin në gjykatë të arrestuarit për 570 kg kanabis

Kanë dalë sot para gjykatës tre të arrestuar për gomonen me 577 kg drogë, që u kap të dielën në Karaburun. Mandi Begaj, Herman...

Kapet gomonia me 557 kilogramë drogë, arrestohen 3 persona (EMRAT)

  Policia e Vlorës ka dhënë njoftimin zyrtar për kapjen e një sasie të madhe droge, që po tentohej të trafikohej dje në drejtim të...

Mbytet gomonia, dyshohet se kanë vdekur rreth 130 persona

Asnjë person nuk është gjetur në një gomone me rreth 130 persona në të, e cila është mbytur në gjirin e Libisë, ka thënë...

Tentuan trafikimin e 50 emigrantëve drejt Italisë,arrestohet skafisti 26-vjeçari

Një 26-vjeçar është arrestuar nga ana e Policisë së Vlorës, pasi dyshohet se ka qenë në drejtimin e mjetit gomone, që u zbulua disa...

Arrestohet 25-vjeçari i shpallur në kërkim për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”/Tentoi të transportonte me gomone 613 kg lëndë narkotike

Policia e Kurbinit ka vënë në prang një 25 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për transport të lëndëve narkotike. Në kuadër të operacionit...

Detaje nga gomonia me 50 emigrantë sirianë:”Dyshohet se gomonia u nis nga Kavaja”

Zbardhen të tjera detaje nga gomonia me 50 emigrantë sirianë të cilët u shpëtuan mbrëmë në grykëderdhjen e Vjosës, pasi rrezikonin të mbyteshin. Burimet bëjnë...

Latest news

- Advertisement -spot_img