- Advertisement -spot_img

TAG

Internet

Shifra marramendëse: Ja çfarë ndodh çdo një minutë në internet

Nga janari i këtij viti ka patur rreth 4.66 miliardë njerëz aktivë në internet. E merrni dot me mend ç'ndodh çdo një minutë në...

Japonia thyen rekordin për shpejtësinë e internetit

Shkencëtarët në Japoni, nga Instituti i Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit, kanë thyer rekordin e shpejtësisë së internetit me 319Tbps. Shpejtësia është dy herë më...

Ja cilat janë gjërat që nuk duhet t’i kërkoni kurrë në Google

Në epokën e teknologjisë së informacionit, është e vështirë të imagjinohet jeta pa internet. Çfarëdo që ndodh me jetën tonë, ne gjithmonë arrijmë ta...

Interneti po ‘çmendet’ pas tatuazheve të kraharorit të Chris Evans

Kanë qenë disa orë emocionuese për adhuruesit e Chris Evans, të cilët sapo u kujtuan se aktori ka  tatuazhe në gjoks. Të martën, 23...

Paguan 20 mijë euro në këmbim të një ‘dhurate’/ Shqiptari bie pre e mashtrimit përmes një mesazhi në internet

Një qytetar i Prizrenit ka raportuar në polici se ka rënë pre e një mashtrimi në internet. Në deklaratën e dhënë në Polici, ai...

Ekskluzive/ Aksident në Tiranë, përplasen motorri me biçikletën dhe një automjet (Foto, video)

  Një aksident sapo ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja u regjistrua tek kryqëzimi në rrugën e Elbasanit. Siç shihen nga pamjet ekskluzive të regjistruara nga infoelbasani.com...

Si do ta ndani Saimirin? Jonida: Një natë njëra, një natë tjetra

  Nata e dytë e spektaklit “Love Story” në TV Klan u shoqërua me emocione të shumta teksa dy konkurrente, Klea dhe Juli nuk morën...

Nuk përmbahet shqiptari. Merr përpara dhe thyen traun e doganës në Kakavijë, kalon drejt Greqisë. Ngrihen tri akuza ndaj tij

Ai shtypi gazin dhe theu shufrat metalike të kontrollit të trafikut në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës. I vendosur për të bërë një sakrificë...

Gjendet i pa jetë në magazinë 60-vjeçari, ja çfarë thotë policia

  Një 60 vjeçar është gjetur i vdekur mbrëmjen e sotme në një magazinë në rrugën “Siri Kodra” në Tiranë, të cilën e kishte përshtatur...

Elon Musk bëhet personi i dytë më i pasur në botë, kalon Bill Gates

Vetëm disa ditë më parë, Elon Musk ishte 8 miliardë dollarë larg nga tejkalimi i Bill Gates si personi i dytë më i pasur...

Latest news

- Advertisement -spot_img