- Advertisement -spot_img

TAG

Itali

27-vjeçari shqiptar goditet me thikë nga dy persona, i riu në luftë për jetën

Një 27-vjeçar shqiptar në Itali po lufton me vdekjen në një spital të Italisë, pasi mbeti i plagosur pas goditjeve me thikë. Mediat italiane raportojnë...

Aksidenti i rëndë trondit familjen e futbollistit, ndërron jetë nëna e tij

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali, ku mësohet se nëna e ish-futbollistit të njohur të Milanit, Billi Kostakurta ka...

Po punonte në rrugë, 40-vjeçari italian përplas rëndë shqiptarin

Një incident i rëndë në punë ka ndodhur në Brianza (Monza) Itali, ku një punëtor shqiptar është goditur nga një makinë. Incidenti ndodhi natën midis...

U përleshën në lokal, avokati i njohur vret marokenin

Massimo Adriatici, këshilltar për sigurinë publike në qytetin Lombard të Voger, avokat i njohur dhe ish-polic , qëlloi mbrëmë një 39-vjeçar maroken pas një...

“Do të përdhunojmë nënën dhe motrën”, kërcënuan me armë trafikantin e kokainës, arrestohen shqiptarët

Nëse nuk paguan paratë për drogën e blerë, ke probleme në Tortona. Kur një 32-vjeçar, i cili nuk po paguante lidhur me kokainën e...

Fermerët italianë thyejnë rekordin për qershinë më të madhe në botë

Megjithse humbën një pjesë të konsiderueshme të prodhimit nga moti i keq, Italia ka thyer përsëri rekordin këtë vit. Fermerët italianë raportohet se kanë thyer...

I cilësuar si mashtrues serial, shqiptarit i sekuestrohen vila luksoze, depo industriale dhe zyra

Milano – Policia italiane ka kryer një aksion kundër një shqiptari 37-vjeçr O.K, për shkak të së shkuarës së tij kriminale, të mbushur me...

(Video) Pamje të rënda! Shqiptari i dehur përplas motorin me dy adoleshentë

Një aksident, me protagonist një shqiptar, është regjistruar mbrëmjen e djeshme në një prej shesheve të kryeqytetit italian, ku po festohej kualifikimi i Italisë...

“Gjaku lahet me gjak”, mesazhi kërcënues tek vendi ku u rrah për vdekje 23-vjeçari shqiptar në Itali

“Gjaku lahet me gjak”. Një mesazh kërcënues u shfaq mes luleve të lëna në parkingun e qendrës tregtare La Favorita në Mantua ku ndodhi rrahja...

2 shoqet e ngushta ngrijnë për vdekje gjatë eskursionit

Dy vajza kanë humbur tragjikisht jetën gjatë një ekspedite alpinizmi në Alpet italiane, pasi nuk mbanin veshjet e përshtatshme për turneun e tyre, thanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img