- Advertisement -spot_img

TAG

Itali

(Emri+Foto) Goditi me thikë gruan para 26 vitesh, ekstradohet drejt Italisë shqiptari

59-vjeçari Nikolla Dura është arrestuar 26 vite pasi ka vrarë bashkëardhetarin e tij në Itali. Ai do të vuajë dënim me burgim të përjetshëm pasi goditi...

Kishte shkuar me pushime, 62-vjeçari ndërron jetë teksa lahej në det

Një 62-vjeçar shqiptar banues në Pistoia, Mesut Sinameta, ka gjetur vdekjen ditën e djeshme, në kohën kur ishte duke u larë në det. Ai kishte shkuar...

Pas bashkëjetesës me 36-vjeçaren e njohur në Facebook, burri gjendet i vdekur në një pellg gjaku

51 vjeçari Giuseppe Canzoneri ishte gjetur i vdekur në një pellg gjaku në shtëpinë e tij në Palermo në Siçili, ndërsa e dashura e...

Mbyti gruan dhe pastaj vrau veten, zbardhen detaje të reja nga tragjedia e çiftit shqiptar, fqinjët: Kohët e fundit ziheshin shumë në gjuhën shqipe

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Itali ku një burrë shqiptar vrau gruan dhe më pas...

Itali/ Thyhet rekordi evropian, termometri shënon 48.8 gradë

Një temperaturë kaq e lartë nuk ishte regjistruar kurrë më parë në Evropë. Sot në orën 13.14 në Sirakuzë, në provincën italiane të Siçilisë...

Shqiptari i tërbuar qëllon 16 herë me kallashnikov në drejtim të ish-të dashurës dhe partnerit të saj (Emri)

Një 21 vjeçar shqiptar i cili jeton në Galipoli, Itali ka qëlluar 16 herë me kallashnikov në drejtim të ish-të dashurës së tij dhe...

Tragjike! Përplaset për vdekje 34-vjeçarja shqiptare në Itali (Emri)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në Romë të Italisë, por vetëm sot është bërë publike nga mediat fqinje. Raportohet se është përplasur...

Meta përkujton 30-vjetorin e eksodit të shqiptarëve në Itali: Shpopullimi, drama më e madhe e vendit

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përkujtuar sot 30 vjetorin e eksodit të shqiptarëve në Itali. Në një postim në Facebook Kreu i Shtetit shprehet...

U kapën me kokainë, policia italiane arreston dy shqiptarët

Dy të rinj janë arrestuar në Brescia të Italisë për shkak se janë kapur me një sasi të konsiderueshme kokainë. Mësohet se dy të...

E rëndë në Itali/ 41-vjeçari plagos shqiptarin, rruga “mbytet” me gjak

Një ngjarje e rëndë e cila mund të kishte përfunduar me viktima, ka ndodhur dje në Itali, por që sot është bërë publike nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img