- Advertisement -spot_img

TAG

Itali

Të pranishëm në festën e vajzës që dashuronin, shqiptari xheloz godet me thikë italianin

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Abuzuan seksualisht me të miturën, arrestohen 2 të rinj

Pesë djem të moshës 20 deri në 23 vjeç janë nën hetim, dy nën arrest, tre me masa vëzhgimi pasi kanë abuzuar seksualisht me...

Itali/ Makina e parkuar në malore shtyp për vdekje pas murit shqiptarin

Një 60-vjeçar me origjinë shqiptare, banues në Terni dhe punonjës i një kompanie private humbi jetën ditën e enjte pas një aksidenti në punë. Ngjarja...

Fëmijet fusin në telashe David Beckham, merret në pyetje nga Guardia di Finanza

Ish-futbollisti i Manchester United është marrë në pyetje nga Guardia di Finanza. Sipas asaj që bën të ditur The Sun, gjithçka zgjati rreth 45...

Mund të paguheni €28,000 për të jetuar në këto fshatra italian, nëse plotësoni 4 kushte

Nëse keni menduar – ose ëndërruar – që të nisni një biznes të vogël lokal në një fshat piktoresk – në këtë rast në...

27-vjeçari shqiptar goditet me thikë nga dy persona, i riu në luftë për jetën

Një 27-vjeçar shqiptar në Itali po lufton me vdekjen në një spital të Italisë, pasi mbeti i plagosur pas goditjeve me thikë. Mediat italiane raportojnë...

Aksidenti i rëndë trondit familjen e futbollistit, ndërron jetë nëna e tij

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali, ku mësohet se nëna e ish-futbollistit të njohur të Milanit, Billi Kostakurta ka...

Po punonte në rrugë, 40-vjeçari italian përplas rëndë shqiptarin

Një incident i rëndë në punë ka ndodhur në Brianza (Monza) Itali, ku një punëtor shqiptar është goditur nga një makinë. Incidenti ndodhi natën midis...

U përleshën në lokal, avokati i njohur vret marokenin

Massimo Adriatici, këshilltar për sigurinë publike në qytetin Lombard të Voger, avokat i njohur dhe ish-polic , qëlloi mbrëmë një 39-vjeçar maroken pas një...

“Do të përdhunojmë nënën dhe motrën”, kërcënuan me armë trafikantin e kokainës, arrestohen shqiptarët

Nëse nuk paguan paratë për drogën e blerë, ke probleme në Tortona. Kur një 32-vjeçar, i cili nuk po paguante lidhur me kokainën e...

Latest news

- Advertisement -spot_img