- Advertisement -spot_img

TAG

izolim

Rama në Lezhë : Rrugën e Lalmit të Ri, më në fund do nxjerrim nga izolimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Lezhë, ndërsa ka vizituar edhe rrugën e Lalmit të Ri. Ai thotë se kjo lagje do të...

Asnjë vdekje këtë vit, vendi evropian që ka mposhtur koronavirusin

Në luftën kundër Covid-19, marrja e një vendimi në një moment të caktuar mund të bëjë diferencën. Aplikimi i masave të rrepta një javë...

Mërziten nga izolimi në kuadër të masave ndaj koronavirusit/Ia mbathin nga shtëpia dy 14-vjeçaret

Dy vajza të moshës 14-vjeçare ia kanë mbathur nga shtëpia në zonën e Comos pasi ishin mërzitur nga izolimi në kuadër të masave ndaj...

Njihuni me njerëzit që gjatë pandemisë u pasuruan edhe më shumë

Izolimi gjatë valës së parë dhe të dytë të pandemisë bëri që ekonomia botërore të tkurrej gjithnjë e më tepër, por jo për të...

“Izolim” shpallet fjala e vitit 2020/ Është përdorur më shumë se 250 000 herë

“Izolim”, kjo është fjala e vitit sipas fjalorit Collins për vitin 2020. Leksikografët kanë regjistruar më shumë se 250 000 përdorime të fjalës “izolim”...

Latest news

- Advertisement -spot_img