- Advertisement -spot_img

TAG

kina

Kina nuk gjen shpëtim, pushtohet sërish nga Covid-19

Në Kinë, qytetin Guangzhou, janë rritur ndjeshëm rastet me Covid-19. Mësohet se nga 24 të infektuar në vend, 11 janë vetëm në qytetin në...

Kina miraton vaksinimin e fëmijëve nga 3 deri në 17 vjeç

Kina ka vendosur që të vaksinojë fëmijët e moshave nga 3-17 vjeç me Sinovac, duke marrë kështu një hap të guximshëm në krahasim me...

Kina nuk lejon hetimet amerikane për origjinën e koronavirusit

Kina i kundërshtoi hetimet e paralajmëruara amerikane për origjinën e koronavirusit, duke akuzuar Uashingtonin se po përpiqet të politizojë kërkimet. Presidenti Joe Biden i kërkoi...

“Princeshë mjedisore”, Greta Thunberg bullizohet nga shteti kinez

Aktivistja Greta Thunberg ka komentuar në Twitter pas artikullit që u shkrua për të në një revistë kineze. Në një shkrim të botuar javën...

Kina goditet nga tornadoja e fuqishme, regjistrohen 12 humbje jete dhe 400 të plagosur

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 400 janë plagosur ndërsa tornadoja goditi Kinën Qendrore dhe Lindore. Të paktën 8...

Raketa kineze prek Tokën për vetëm 1 orë, pasojat me të cilat do të haset Kina nëse raketa shkakton dëme katastrofale

Mbetjet e raketës kineze po enden në orbitë dhe pritet që të futën në atmosferën e Tokës për një orë e 40 minuta diçka...

SHBA i vihet pas raketës hapësinore kineze të dalë nga kontrolli. Bota në alarm

Komanda e Forcës Hapësinore të SHBA-së njoftoi se po ndjek itinerarin e një raketë hapësinore që i përket Kinës, e cila ka dalë nga...

SHBA-Kinë, zotohen të luftojnë kundër ndryshimeve klimatike

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina janë zotuar të luftojnë kundër ndryshimeve klimatike në linjë me Marrëveshjen e Parisit për Klimën. Dy vendet...

Kina nxjerr të “palarat”: Vaksina jonë nuk është efektive

Në një deklaratë të pazakontë Kina ka pranuar zyrtarisht se vaksina e tyre kundër Covid-19 ka një efektivitet të ulët,e cila mund të sjellë...

Shokuese!/ Pse ekziston mundësia që Kina të pushtojë së shpejti Tajvanin

Sot rreziku i vetëm më i madh në botë është gati shumë i dhimbshëm për tu menduar. Brenda 5 apo 6 viteve të ardhshme...

Latest news

- Advertisement -spot_img