- Advertisement -spot_img

TAG

KLGJ

Gjykata e Lartë me 9 anëtarë, Yuri Kim falenderon KLGJ-në dhe Metën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka falenderuar presidentin Meta dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor për dekretimin e anëtarit të 9-të të Gjykatës së Lartë, Asim...

Yuri Kim: Ndaloni së shtiruri, çoni përpara Reformën në Drejtësi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim dha  mesazhe të forta, sa i takon zbatimit dhe çuarjes përpara të Reformës në Drejtësi. ...

KLGJ merr vendimin për gjyqtaren Enkeleda Kapedani. Ja çfarë u vendos

Këshilli i Lartë Gjyqësor pas dëgjimit të Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani dhe gjyqtares Enkeleda Kapedani ka shpallur vendimin mbi kërkesën e...

KLGJ merr vendimin për gjyqtaren e Elbasanit, Enkeleda Kapedani

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur sot për pezullimin e gjyqtares të Elbasanit Enkeleda Kapedani. Kujtojmë se KLGJ  e nisi procedimin disiplinor ndaj gjyqtares...

Caktohet data kur do të mbahet seanca në KLGj për kryegjyqtaren e Elbasanit, Enkeleda Kapedanin

KLGJ ka vendosur që seanca për shqyrtimin e kërkesës për pezullimin ose shkarkimin e gjyqtares së Elbasanit Enkeleda Kapedani të mbahet ditën e hënë...

Skandali me kryegjyqtaren e Elbasanit, reagon Ministrja Gjonaj: Të merren masat, të hetohet gjendja pasurore

  Të pakomentueshme shfaqjet e gjyqtares së Elbasanit dhe për të ardhur keq që qysh prej dhjetorit 2019, i kam kërkuar me shkrim KLGJ-së verifikimin...

LAJM I FUNDIT/ GJKKO kërkon hetim për anëtarin e KLGJ-së Alban Toro, kishte në dorë fatin e dhjetra gjyqtarëve

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka kërkuar që të nisë procedim penal për anëtarin e Këshillit të Lartë Gjyqësor Alban Toro. Toro akuzohet...

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, kërkon shkarkimin e 3 gjyqtarëve

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani, vijon me kërkesat për shkarkimin e magjistrateve. Metani i është drejtuar me kërkesë, Këshillit të Lartë Gjyqësor për...

Zbulohet çfarë përmban Kodi Etik për gjyqtarët

  Në vendimin e KLGJ-së thuhet se gjyqtarëve dhe familjarëve nuk iu lejohet të marrin dhurata, dhe as të shfaqin publikisht bindjet e tyre politike. Një...

LAJM I FUNDIT/ Zbarkimi i avokates amerikane në seancën për Shullazin, zbulohet lëvizja e saj

Çështja e Emiljano Shullazit do të shkojë në Strasburg. Është ku vendimi që komunikoi sot avokati i Shullazit, Vladimit Meçi, i cili tha se...

Latest news

- Advertisement -spot_img