- Advertisement -spot_img

TAG

kolaudim

Kolaudimi i mjeteve, Rama: S’ka më shaka, do ketë penalizime

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një njoftim nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor lidhur me kolaudimin e mjeteve. Në postimin e...

DPSHTRR poston FOTOT e makinave që s’kalojnë kolaudimin

Kontrolli Teknik prej vitit 2021 ka kaluar nën administrimin e DPSHTRR-ës, duke sjellë dhe një ashpërsim të masave për ato parregullsi që dikur faleshin...

‘Deri dje ja gjenin anën’, DPSHTRR tregon makinat që nuk kalojnë kolaudimin

Mjetet të cilat nuk plotësojnë kriteret e nevojshme për të qarkulluar dhe janë në kushte të mjerueshme nuk kalojnë kolaudimin. DPSHTRR ka postuar disa foto...

Gonxhe flet për ndryshimet në kolaudimin e makinave. Rastet e reja kur nuk do të kalojë automjeti. Tarifat…

Drejtori i DPSHTRR-së, Blendi Gonxhe, ishte sot në një lidhje “Skype” me emisionin “Breaking” në Top News, për të sqaruar qytetarët në lidhje me...

Blendi Gonxhe paralajmëron qytetarët: “Kontrollet në rrugë do të shtohen, do veprohet me forcë”

Vetëm pak ditë më parë u miratua Kodi i Ri Rrugor, i cili tashmë parashikon se kolaudimi i automjeteve do të bëhet një herë...

Gonxhe jep lajmin e mirë për kolaudimet

Parlamenti miratoi pak ditë më parë paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor. “Për Kodin është punuar një vit e ca përpara dhe koncesioni i SGS-së...

Kolaudimi i automjeteve/ Vjen lajmi i mirë për ju. Përfitoni…

Të gjithë drejtuesit e mjeteve që kanë përfituar nga zgjatja 3-mujore e afatit të vlefshmërisë së certifikatës së kontrollit teknik, do të përfitojnë edhe...

Shtyhet me 3 muaj vlefshmëria e kolaudimit të automjeteve

  Shtyhet me 3 muaj vlefshmëria e kolaudimit të automjeteve. Akti Normativ është firmosur nga Kryeministri Rama dhe ministrja e Belinda Balluku. DPRRTSH sqaron se...

Kolaudimi i makinave do të ofrohet nga shteti

Shërbimi për kolaudimin e makinave në Shqipëri nuk do të ofrohet më nga privati duke filluar nga data 1 janar e vitit të ardhshëm....

Latest news

- Advertisement -spot_img