- Advertisement -spot_img

TAG

konflikte

ANALIZA/ Izraeli dhe Palestina: Si do të arrihet paqja?

A dini ndonjë rast të ngjashëm,të cilit i është kushtuar shumë kohë dhe përpjekje për arritjen e paqes, dhe që ka pasur shumë pak...

Konfliktohen për çështje pronësie, arrestohen 4 persona, u sekuestrohen dhe armë të ftohta

Durrës Vijon puna për goditjen e paligjshmërisë. Vihen në pranga 4 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, të cilët janë konfliktuar për motive...

Konflikti izraelo-palestinez, pas sulmit me raketa, Netanyahu: Do vijojmë t’iu përgjigjemi me forcë

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka potencuar se do të vazhdojë “t’iu përgjigjet me forcë”, sulmeve të raketave, teksa konflikti me palestinezët në Gaza hyn...

Çfarë do të ndodhë me aksidentet me dëme deri në 30 mijë lekë?

  Pas datës 1 korrik, nëse keni bërë një aksident me dëm relativisht të ulët, më pak se 30 mijë lekë, mund ta zgjidhni “konfliktin”...

Zgjedhje 2021/ Nisin incidentet e para në Balëz-Poshtë në rrethin e Elbasanit

Filluan incidentet e vogla në fshatin Balëz-Poshtë në rrethin e Elbasanit.Burime të InfoWebTv bëjnë me dije se ka nisur një konflikt ku janë përdorur...

Vlonjati kërcënon me thikë punonjësit e Ujësjellësit

Një konflikt ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Transballkanike në Vlorë. Gjatë punimeve në një pallat të ujësjellës-kanalizimeve, sipas burimeve një person ka kërcënuar...

Konfliktohen shoferët e irrituar nga trafiku, plagoset fëmija 1 vjeç

Një fëmijë 1-vjeçar është qëlluar në kokë gjatë një incidenti që ndodhi në Çikago. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11 në Lake Shore Drive ku...

Gruaja kërkon urdhër mbrojtje nga bashkëshorti sepse i kishte vjedhur tenxheren

Ndodh që kur çiftet grinden , e marrin aq shumë inat njëri-tjetrin sa ju ngjan se për çdo gjë të keqe që ndodh e...

Konfliktet në Elbasan/ Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar thirrje vëllazërore drejtuar lidërve politikë të qarkut

Fryma e tolerancës dhe mirëkuptimit duhet të udhëheqë partitë politike në fushaten zgjedhore. Si gjithe banoret edhe Komunitetet fetare në Qarkun e Elbasanit po jetojnë...

Latest news

- Advertisement -spot_img